Екологи занепокоєні. Хоча занепокоєними мають бути усі патріотично налаштовані українці. Невеличкий уривок із матеріалу, репост якого ми робимо: "Купуючи викиди в Росії, ми фінансуємо один із найбільш ворожих до довкілля урядів на планеті, який вже багато років поспіль гальмує міжнародні переговори. Замість того, щоб купувати викиди, нам треба затягнути паски, ввести жорсткий облік споживання енергоресурсів та масово термомодернізувати будинки. За рахунок цих заходів ми легко можемо скоротити викиди СО2 на 10 млн тон у рік, суттєво зменшити споживання викопного палива і тоді не доведеться купувати вугілля в Росії"

Поставки вугілля з Росії до України припинені, повідомляє агенство Reuters з посиланням на українське міністерство енергетики та вугільної промисловості.

Енергохолдинг ДТЕК та ПАТ "Центренерго" не одержують з Росії законтрактовані обсяги вугілля, повідомляє у понеділок, 24 листопада, прес-служба міністерства енергетики та вугільної промисловості України з посиланням на главу відомства Юрія Продана.

А за даними найбільшого приватного енегрохолдингу України ДТЕК, відвантаження вугілля за вже укладеними угодами припинено з вечора 21 листопада, повідомляє агентство "Інтерфакс". Офіційних повідомлень від партнерів з Кузбасу у ДТЕК поки що не одержували. У прес-службі ДТЕК запевняють, що на сьогодні компанія здійснила усі передоплати для російських партнерів згідно з поточними контрактами і очікує виконання зобов’язань з їхнього боку.

Українські компанії змушені завозити вугілля з Росії

За повідомленням прес-служби ДТЕК, лише з серпня цього року компанія імпортувала близько 1,3 мільйона тонн вугілля з Росії через брак українського енергетичного вугілля марки "А". Крім того, у ПАТ "Центренерго" повідомили про укладання контрактів на поставку до кінця поточного року 509 тисяч тонн вугілля з Росії за ціною 80 доларів за тонну без урахування витрат на перевезення.

Шахти, що видобувають таке вугілля в Україні у Донецькій та Луганській області, опинилися під контролем сепаратистів з "ДНР" та "ЛНР", тож Україна змушена імпортувати вугілля з ПАР та Росії.